Hraje a zpívá Strahovanka
Písničkový pořad sestavený z nejznámějších a nejoblíbenějších skladeb tohoto hudebního žánru. Potěšíme Vás písničkami pánů: Jaromíra Vejvody, Josefa Poncara, Antonína Borovičky, Václava Bláhy, Karla Valdaufa, Karla Vacka, Ladislava Kubeše, Bohumila Lepiče, Ady Doško, Josefa Hotového a mnoha dalších.
Nad Prahou tančily písničky
Zde společně s kapelou a zpěváky nahlédnete do staropražských hospůdek, kabaretů a šantánů, projdete se starými uličkami a malebnými zákoutími. Při písničkách Karla Hašlera vdechnete atmosféru stověžaté Prahy z let 1890 - 1938. Všichni účinkující vystupují v originálních dobových kostýmech.
Vltavo, Vltavo...
Komponovaný pořad v režii Alexeje Noska vystihuje prostředí naši proslulé řeky. Na lodi plné písniček poplujete spolu s námi od pramenů řeky na Šumavě až po soutok v Mělníku. Při plavbě zakotvíme u břehu a navštívíme mlýny, vorařské hospody a trempská tábořiště. Zde všude znějí písně, Vám velice dobře známé a věříme, že každý si tu svoji najde a společně s kapelou, Martou Adámkovou a Františkem Merhautem společně zazpívá.
Než purpura zavoní
Další pořad vhodný zejména pro adventní a předvánoční čas. Uslyšíte klasické české a světové vánoční písně a koledy: Nesem Vám noviny, Půjdem spolu do Betléma, Veselé vánoční hody, Narodil se Kristus pán. Nebude chybět Tichá noc, Bílé vánoce I. Berlinga, tradicionály: Rolničky, Zvonky bílé, Vánoce přicházejí, Purpura J. Šlitra a J. Suchého. Zahrajeme ještě mnoho písní doplněných svátečním, předvánoční atmosféru přibližujícím mluveným slovem.
Folklór
Formou folklórního programu jsme pro Vás připravili procházku různými oblastmi Čech a Moravy. Navštívíme Chodsko a jižní Čechy, uslyšíte nástroj, který k této oblasti neodmyslitělně patří - dudy. Budeme pokračovat na jižní Moravu, Slovácko, Hanou a přes východní Čechy se vrátíme do Prahy, srdce Evropy. Společníky na této cestě vedle kapely Vám bude taneční skupina Shimmy složená z předních profesionálních tanečníků - specialistů na folklór a lidové tance.